- Мета: формування навичок вирізування силуетів тварин.
- Завдання:
- Продовжувати знайомити з мистецтвом вирізування силуетів.
- Формувати вміння створювати сюжетну композицію з силуетів тварин.
- Закріплювати і розвивати образ диких тварин (лисиця, заєць, ведмідь, вовк, білка, їжак)
- Формувати вміння самостійно розміщувати силуети тварин на картині.
- Виховувати бажання допомогти в організації Новорічного свята для звірів, доповнити сюжет картини( ялинковими іграшками, салютом, зимовим пейзажем) .
- Обладнання: зразки силуетних зображень «ялинка, білка, ведмідь, заєць, лисиця, вовк, їжак»; картинка з сюжетом, коли заєць і ведмідь зустрілися в лісі; простий олівець, ножиці, клей, серветка, кольорові олівці.
- Виховні:
- Виховувати інтерес до аплікації;
- Виховувати акуратність при роботі з клеєм.
Вступ[]
Попередня підготовка: читання книг і загадок про тварин; бесіда про диких тварин; гра «Я покажу, а ти вгадай»(вміння зобразити тварину, а інші відгадують, гра «Хто це? »(відгадати за описом тварини вигляду і звичок, аплікація, з групою дітей, «ялиновий ліс» (силуетне вирізування) .
Хід заходу:[]
На дошці закріплений лист з аплікацією «Ліс» (ялинки в лісі на лісовій галявині)
- Педагог :
Подивіться, який ялиновий ліс у нас вийшов з дітками. Скільки різних ялин. Але чогось в нашому лісі не вистачає. Якийсь порожній він у нас! Чого або кого ж немає в нашому лісі? (відповіді дітей) звичайно в нашому лісі ви не бачите не однієї тварини.
А хто живе в нашому лісі?
Загадки — підказки:
- Хто за ялинкам спритно скаче і злітає на дуби?
- Хто в дуплі горіхи ховає, сушить на зиму гриби?
(Білка)
- На вівчарку він схожий. Що не зуб - то гострий ніж!
- Він біжить, вискаливши пащу, на вівцю готовий напасти. (Вовк)
- Лісом котиться клубок, у нього колючий бік.
- Він полює ночами за комахами та мишами.
(Їжак)
- У косого немає барлогу, не потрібна йому нора.
- Від ворогів рятують ноги, а від голоду — кора.
(Заєць)
- Хто у лісі глухому живе незграбний, клишоногий?
- Влітку їсть малину, мед, а взимку він смокче лапу.
(Ведмідь)
У процесі відгадування вихователь прикріплює фігурки тварин на фланелеграф.
Ось як багато тварин живе в нашому лісі! Заселимо їх у наш ліс? (Відповіді дітей)
Дітки, давайте пофантазуємо, а як ви думаєте, тварини могли б святкувати Новий рік у лісі? (Відповіді дітей)
Давайте тоді нарядимо ялинку і запросимо тварин на свято. Ми знаємо, що багато тварин, взимку сплять, але на нашу ялинку запросимо їх усіх.
Тварин ми будемо вирізати з кольорового паперу, складеного навпіл.
Мистецтво вирізання різних фігурок існує давно. Звичайні ножиці в руках можуть стати чарівним інструментом. З таких майстрів виходять красиві картинки, які називаються силуетами. Ми теж сьогодні будемо чарівниками, вирізати силуети тварин.
Підготуємо спочатку заготовки для вирізування силуетів. Для цього складемо прямокутники потрібного кольору навпіл. Для силуету лисиці я візьму прямокутник, якого кольору? Правильно помаранчевого кольору і складу його, по вертикальній лінії, навпіл. Тепер можна вирізати фігурку. Але спочатку, для простоти вирізування, я пропоную намалювати на одній із сторін папери половину тварини.
Малюнок починаємо з носа і закінчуємо хвостом, як би тварина витягнулося уздовж лінії згину. Коли малюнок готовий, можна вирізати. Подивіться, хто у мене вийшов? Правильно, це лисиця.
Точно також ми можемо вирізати силуети інших тварин. Розкажіть, будь кольором папір ви візьмете для інших фігурок тварин: зайця, їжака, вовка, білки, ведмеді? (відповіді дітей)
Давайте ще раз згадаємо, що нам необхідно зробити, з чого почати свою роботу, що б у нас вийшла правильна фігурка. (діти відповідають)
Коли наші силуети будуть готові, що ми з ними будемо робити далі. (відповіді - міркування дітей)
Правильно, на початку заняття ми говорили, що хочемо допомогти влаштувати тваринам свято Новий рік. А головним символом свята вважається? (відповіді дітей)
Правильно, ялинка! Коли герої нашого свята будуть готові, ми виріжемо з зеленого прямокутника ялинку, і приклеїмо її на лист нашої картини.
А зараз ставай на розминку, у нас втомилися руки, спинка. Зарядку разом зі звірами починай.
Звірина зарядка[]
- Раз - присядка, два - стрибок.
- Присісти, встати - Це заяча зарядка.
- А лисенята як прокинутися кулачками потерти очі
- Люблять довго потягнутися потягнутися
- Обов'язково позіхнути позіхнути, прикриваючи рот долонькою
- Ну і хвостиком вильнути рух стегнами боку
- А вовченята вигнути спинку прогнутися в спині
- І легенько підстрибнути стрибок
- Ну, а ведмедик клишоногий руки напівзігнуті в ліктях, долоні з'єднані нижче пояса
- Широко розставивши лапи Ноги на ширині плечей
- То одну, то обидві разом переступання з ноги на ногу
- Довго тупцює на місці розгойдування тулуба в сторони
- А кому зарядки мало - починає все спочатку.
- Тепер згадаймо прислів'я: «Справі час, потіхи годину», «Справа майстра боїться», «Всякий майстер - сам собі дивується».
Діти починають роботу. Педагог за необхідності допомагає, радить, розмірковує разом з дитиною, «чи правильно він надходить у своєму рішенні зробити так».
Підсумок[]
Діти готові роботи розташовують на «виставкової дошці», і милуються результатом. Педагог:
Чи ми досягли того, чого хотіли? (відповіді дітей)
Які яскраві роботи у нас вийшли. А чим ми доповнили наші картини, що видно було, що це Новорічне свято. (відповіді дітей)
Та який чудовий свято у нас вийшов, напевно звірам він обов'язково повинен сподобається. Як добре, що вони всі разом, дружно зустрічають Новий рік! Як чудово, що в нашому лісі так багато звірів. Треба обов'язково берегти нашу природу!
- -Отже, наше заняття підійшло до кінця. Чим ми сьогодні займалися?
- -Ви відмінно попрацювали! Всім велике спасибі!