Вікі ДитСадок
Вікі ДитСадок
02 Пташки 10

Накидаємо схему майбутньої пташки


Програмовий зміст:
Заняття можна провести з усією групою, але малювати один вид птахів і докладно розповісти і показати як розфарбувати її.
Мета: закріпити методи передачі пропорцій птиці. Передача обсягу тоном і кольором.
Розвиток дрібної моторики рук, кольоросприйняття, просторового мислення. Бесіда про красу птахів.
Матеріал: картинки із зображенням птахів; папір для малювання, простий олівець, гумка, гуаш, пензлик поні №3 та №1, баночка для води, палітра.
Методи навчання:
Наочний: розглядання ілюстрацій: педагог звертає увагу на особливості птахів-розмір, забарвлення, довжину ніг, форму дзьоба.
Словесний: педагог радить які кольори змішувати для отримання потрібного і більш достовірно передати забарвлення.
02 Пташки 11

Промалюємо деталі -- тулуб, дзьоб, очі, крила, лапи, хвіст

Хід заняття[]

Вихователь: Ану, дітки, давайте відгадаємо загадку:

Горобці, стрижі , пінгвіни,
Снігурі, граки, павичі,
Папуги і синиці:
Одним словом це …......

Подивіться скільки красивих птахів у нас в гостях. Хто-небудь знає, як називаються ці птахи? Може бути, ви бачили яку-небудь з них на нашій дільниці чи у парку? (відповіді дітей )

02 Пташки 12

Розфарбуємо картинку, домалювавши деталі

Розгляньте будь ласка усіх цих птахів і назвіть їх подібності та відмінності. (подібності - є тулуб, голова, хвіст і т.д. ; відмінності - забарвлення оперення). Ми з вами вже малювали птицю олівцем. Сьогодні ми будемо малювати ще й фарбами. Давайте згадаємо схему малювання птиці.

На середині аркуша намічаємо лінію нахилу птиці. На цій лінії відзначаємо середину, від неї в різні боки ще дві точки(однакового розміру від центру). Це буде тулуб. Уздовж лінії між цими точками малюємо овал. Зверху овалу малюємо коло ( це буде голова).

Щоб правильно намалювати лапки , необхідно « посадити» пташку на гілочку. Для цього відступаємо від тіла невелику відстань, проводимо дві лінії паралельно пташки і це буде гілочка.

Зверніть увагу у пташки тонкі і довгі ніжки з міцними кігтиками. Крила не довгі, але загострені на кінці. Ось така пташка у нас з вами вийшла.

Вихователь: Подивіться будь-ласка на дошку яку пташку ми намалювали ? (відповіді)

Звичайно, наша пташка схожа і на снігура, і на синичку, і на горобця тому має більш округлу форму тіла, маленький дзьоб і невеликий розмір.

А ви хотіли б політати як птахи? (відповіді)

Тоді вставайте з-за столів і йдіть до мене.

Фізхвилинка під мелодійну мелодію[]

«Зграя птахів летить на південь.)
Зграя птахів летить на південь,
Небо синє навколо
(діти махають руками, ніби крилами)
Щоб швидше прилітати,
Треба крилами махати.
(діти махають руками інтенсивніше)
В ясному небі сонце світить
Космонавт летить в ракеті
(потягування - руки вгору)
А внизу ліси, поля-
Розстеляється земля.
(низький нахил вперед, руки розводять у бік)
Пташки почали спускатися,
На галявині всі сідають.
Належить їм довгий шлях
Треба пташкам відпочити.
(діти сідають в глибокий присід і сидять кілька секунд)
І знову пора в дорогу
Пролетіти нам треба багато
(діти встають і махають «крилами»)
Ось і південь. Ура! Ура!
Приземлятись нам пора
(діти сідають за стіл)

Так як наша пташка схожа відразу на кілька птахів, я пропоную Вам прикрасити їх по різному.

(поруч з кожною дитиною ставиться картинка з зображенням птаха і дивлячись на неї він оздоблює свою пташку)

Діти: (дивляться, що малює вихователь, повторюють на своїх малюнках; вчити розмивати попередньо нанесену фарбу)


ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА[]

  • Діти викладають готові роботи на виставку і по черзі миють руки.
  • Вихователь хвалить дітей і підсумовує, чому ми сьогодні навчилися.