Вікі ДитСадок
Вікі ДитСадок
Зайчик01

Схема побудови малюнка зайчика овалами.

Програмовий зміст: формувати вміння передавати образ тварини.
Удосконалювати технічні навички роботи гуашевими фарбами, продовжувати вчити дітей передавати особливості образу кольоровою гамою.
Розвивати вміння виділяти характерні ознаки тварини, продовжувати формувати просторові уявлення.
Розвивати творчість, вміння оцінювати малюнок.мовлення. уяву. Виховувати почуття радості від досягнутого успіху.
Обладнання: гуаш (біла і чорна), пензлі, папір, зразки чорного і білого кольору, заготовки очок та носика зайчика ( різні матеріали: папір, нитки, шматочки паралону, манка і т. д.)

Хід заняття[]

Вихователь звертає увагу дітей на те, що у них в палітрі лише два кольори.

  • 1. Вступна бесіда.
    • - Згадайте, де в природі вони зустрічаються?
    • - Що може бути чорним, білим в людині? Коли ? (настрій, вчинки, думки)
    • - Як можна сказати про чорну фарбу, яка вона? (темна, сумна, невесела...)

Що ви думаєте про білу фарбу, яка вона? ( світла, святкова. чиста...)

  • 2. Ігровий прийом.(Розповідь вихователем казки):
    • - Нагадайте мені, будь ласка, якими словами починається казка.
    • - Жила-була Біла фарба. ЇЇ будинок нагадував величезні білі хмари. У ньому було завжди чисто, усі речі мали своє місце. Із самого рання біла фарба виконувала свою роботу : ткала білі хмари для неба. Та одного разу вона побачила, як по небу пропливала не біла хмарка, а чорна. Що це з нею? (Вона була сумна, навіть сердита)
    • - Як ви думаєте, діти, чому? (гіпотези дітей)

Тоді біла хмарка вирішила розрадити чорну хмарку, запросивши її в гості. Вони сиділи на ганку і розмовляли. Від того чорна хмарка ставала все веселішою і веселішою і, скуштувавши смачного білого молока, взагалі змінила колір.

  • 3. Пошуково-дослідницька робота.
    • - А от якою вона стала ви побачите, якщо до білої фарби додасте кілька краплин чорної.
    • - Який колір утворився ? Що вам нагадує цей колір? Отже білий колір розвіяв гнів чорного, подарувавши йому спокій, розваженість.
    • - Як ви думаєте, з якими фарбами товаришує (може поєднуватися) сіра фарба?
    • - Що можна намалювати сірою фарбою?
    • - Зображення яких тварин можна передати за допомогою цієї фарби?
    • - Назвіть найбільшу тварину сірого кольору, найменшу.

Як називають мишку у казках (сіроманка)?

  • 4. Фізкультхвилинка. Гра з м’ячем «Навпаки» (вправляння дітей у підборі антонімів)
Заєць-біляк – білий, а русак - ...
Слон товстий, а змія - ...
Жираф високий, а їжак - ...

І т. д.

  • 5. Повідомлення теми заняття.

Ми сьогодні малюватимемо зайчика. Виберіть, будь ласка, самостійно положення паперу для того, щоб намалювати зайчика (горизонтальне чи вертикальне).

  • 6. Показ та пояснення виконання роботи.

Педагог разом з дітьми складає загальну модель тварини: маленьке коло – голова, велике – тулуб, маленькі ніжки і довгі вушка.

А який зайчик на дотик? Чому? Та , якщо ми намалюємо зайчика на звичайному аркуші, то чи зможемо отримати пухнасту шубку? Як ви думаєте, що потрібно зробити, щоб шубка стала пухнаста? (змочити аркуш водою).

Діти разом з педагогом послідовно виконують роботу. Діти: (дивляться, що малює вихователь, повторюють на своїх малюнках; вчити розмивати попередньо нанесену фарбу)

Потім вихователь пропонує вибрати за бажанням матеріал для очей та носика зайчика, який діти наклеюють на малюнок. Це можна зробити також маркером чи фломастером


ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА[]

Діти викладають готові роботи на виставку і по черзі миють руки. Вихователь хвалить дітей і підсумовує, чому ми сьогодні навчилися.


Виноски[]