- Програмовий зміст:
- Заняття можна провести з усією групою, але малювати один вид квітів і докладно розповісти і показати як розфарбувати її.
- Мета: закріпити методи передачі пропорцій квітки. Передача обсягу тоном і кольором.
- Розвиток дрібної моторики рук, кольоросприйняття, просторового мислення. Бесіда про красу первоцвітів
- Матеріал: картинки із зображенням квітів; папір для малювання, простий олівець, гумка, гуаш, пензлик поні №3 та №1, баночка для води, палітра.
- Методи навчання:
- Наочний: розглядання ілюстрацій: педагог звертає увагу на особливості первоцвітів
- Словесний: педагог радить які кольори змішувати для отримання потрібного і більш достовірно передати забарвлення.
Хід заняття[]
Після довгої і примусової зими завдяки незмінного руху сонця навколо нас і нас навколо нього, настає весна час масового поїдання землею снігу та розквітання всього живого. Настав час навчитися вам малювати прекрасне відродження природи. Але не можна просто так взяти і дізнатися як малювати весну, адже в весною обов'язково пов'язане що, дітки? Правильно, перші весняні квіти, або первоцвіти, як їх називають в народі.
Символом весни вважається пролісок[]
Ось його і зобразимо.
Пролісок ось що найкраще представляє цю пору року, і по наступних кроків ви легко навчитеся його малювати. Як намалювати весну олівцем поетапно
- Крок перший. Намалюйте олівцем паросток з маленьким квіткою.
- Крок другий. Промалюйте парочку листочків і форму пелюсток.
- Крок третій. Чіткіше обведіть форму квітки.
- Крок четвертий. Обережно приберіть непотрібні лінії, не зіпсувавши при цьому малюнок, а потім вертикальним штрихуванням щільно замалюйте стебло і пелюстки.
А які ще квіти ми можимо бачити одразу після того, як ледве-ледве пригріло весняне сонечко? Так, це і сон-трава, і мати-мачуха, і, звичайно ж, звичні нам усім кульбабки.
Я малюватиму кульбабку на дошці, а ви — кожен — у себе на папері. Почали.
Стебельце кульбабки як трубочка, соковите всередині. Листочки довгасті посічені. А квіточки вписуються в овал, і на що схожі?? Так, на усміхнене сонечко.
Так само просто ми можемо намалювати весняну фіалочку, чи барвінок, чи нарцис, що кому до вподоби?
А коли наші ескізи олівцем будуть готові, розпочинаємо малювати фарбами.
Фізхвилинка
Але перед тим проведемо маленьку фізхвилинку:
- Ми пішли гуртом на луки,
- Підняли до сонця руки.
- Потягнулися, присіли,
- Підвелись, потупотіли.
- Так травичка проростає,
- Так пташина прилітає,
- Так струмочок пробігає,
- А так квітка розквітає.
- Як зайчики, стрибаємо,
- Весну зустрічаємо.
Нагадую, беремо багато водички, і зовсім трошки фарби. Пробуємо фарбу на окремому листочку-палітрі, щоб кольори у нас виходили по-весняному ніжні, чисті і прозорі.
ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА[]
Діти викладають готові роботи на виставку і по черзі миють руки.
Вихователь хвалить дітей і підсумовує, чому ми сьогодні навчилися.