- Весняні квіти
- Мета:
- Вчити дітей малювати весняні квіти бузок фіалки цвіт каштана використовуючи метод набивання пензликом і зам тим папіром.Розширювати словник дітей через мовні ігри
- Учити бачити красу квітучих рослин
- Розвивати мовлення, дрібну моторику рук творчі здібності почуття прекрасного
- Весняні квіти
-
- Виховні:
- Виховувати інтерес до аплікації;
- Виховувати акуратність при роботі з клеєм.
- Виховувати дбайливе відношення до утворів природи
- Виховувати дбайливе відношення до утворів природи
- Устаткування:
- Виховувати дбайливе відношення до утворів природиКартинки (демонстраційні й роздавальні) із зображенням фіалок, пролісків, нарцисів, тюльпанів, гіацинтів. Схема «Саджаємо квіти на клумбах».
- Картинки із зображенням етапів росту квітки
- Обручі різних кольорів
- Насіння і цибульки окремих первоцвітів.
- Запис роботи П.І.Чайковського «Пори року» «Весна».
Попередня робота:[]
Спостереження за квітами на клумбах. Висаджування насіння квітів на клумбах
Хід заняття:[]
Весна - це час, коли природа пробуджується від зимового сну. Все живе тягнеться до тепла, до сонячного світла. Ледве запахло навесні, і на клумбах з'явилися купки зелених гостреньких гілочок. Вони притискаються друг до друга, немов перелякані дітлахи.
Психогимнастика «Весняні квіти»[]
(Проводиться під музику Чайковського)
Діти, уявіть, що ви - маленькі насіння квітів. Вас посадили в землю на клумбах. Теплий сонячний промінь упав на землю й зігрів насіння. З них проросли маленькі росточки, зовсім слабкі, тендітні, беззахисні.
Але от пригріло весняне сонечко, і маленькі росточки починають швидко рости. От паросток, набрався сил, пробуравив землю й вибрався, нарешті, на свіже повітря.
Ваші листики підросли, стебло стало міцним, ви тягнетеся до світла, до сонця. Як добре! От на стеблі з'явився маленький бутон. Він росте, набухає, і, нарешті, розвертає пелюстки. Спочатку пелюстки здаються трішки пом'ятими, але от вони розпрямилися, і всі навколо побачили прекрасну весняну квітку. Для того, щоб на клумбах виросла квітка, потрібно потрудитися. Що ж необхідно зробити? (Показ схеми). Скопати землю. Зробити ямки або борозенки. Полити. Посадити насіння. Засипати їхньою землею. Полити ще раз. Дидактична гра «Як росте квітка» Дітям пропонується викласти картинки в послідовності росту квітки: насіннячко - паросток з насіння - втеча - поява листочків - поява бутона - поява квітки - квітка зав'янула - утворення насінь. Перші весняні квіти радують нас своєю красою й тонким ароматом.
Динамічна пауза «Квіти»[]
Вправи для очей, на подих, пальчикова гімнастика. У кутах кімнати під стелею висять картинки із зображенням фіалки, гіацинта, тюльпана, нарциса. Діти знаходять їх очами й виконують рух відповідно до тексту:
- Будуть ручки грати,
- Очі й носик - допомагати.
- Фіалок квітки (Переплести пальці)
- Розпускають пелюстки. (Плавно розтиснути пальці)
- Вітерець ледве дихає, (Легко плавно подути)
- Пелюстки колише. (Поворухнути пальцями)
- До квітки носик наближаємо, (Податися вперед)
- Аромат квітів вдихаємо. (Тягти носом повітря)
- Нарцисів квітки Розпускають пелюстки.
- Вітерець ледве дихає, Пелюстки колише.
- До квітки носик наближаємо, Аромат квітів вдихаємо.
- Гіацинтів квітки Розпускають пелюстки.
- Вітерець ледве дихає, Пелюстки колише.
- До квітки носик наближаємо, Аромат квітів вдихаємо.
- Тюльпанів квітки Розпускають пелюстки.
- Вітерець ледве дихає, Пелюстки колише.
- До квітки носик наближаємо, Аромат квітів вдихаємо.
- Вечір наступає, (Переплести пальці)
- Квіти всі засипають. (Закрити очі)
- Давайте ближче познайомимося із цими весняними квітами, адже вони ростуть на клумбах нашого дитячого садка.
Фіалка[]
Назва фіалка відбулася від назви кольору пелюстків. Пелюстки фіолетові - квітка називається фіалка. Фіалок росте дуже багато й майже у всіх куточках нашої планети. Фіалку використовують у медицині для готування ліків. Деякі види фіалок мають ніжний захід.
Гіацинт[]
Названий по ім'ю персонажа давньогрецьких міфів. Гіацинт - юнак надзвичайної краси. Квітки гіацинтів зібрані на стеблі у вигляді кисті й бувають різноманітного фарбування: білих, жовтих, червоних і рожеві різних відтінків, блакитні, лілові й сині до майже чорних; є сорту зі строкатим фарбуванням. Квітки гіацинтів мають сильний захід.
Нарцис[]
Із цією квіткою зв'язували гарний і сумний міф: «Прекрасному юнакові Нарцису пророчили, що він буде жити доти, поки сам не побачить себе. Але юнак нічого не знав про це й проводив час весело й щасливо. Один раз, коли він полював у лісах, Нарциса побачила німфа Ехо й полюбила його. Але він гордовито відкинув її любов. Ображена німфа стала молити богів, щоб вони покарали жорстокого красеня. І боги почули її. У жаркий полудень Нарцис приліг відпочити на березі струмка й раптом у чистих струменях побачив людину рідкої краси. Забувши про сон і їжу, він усе намагався обійняти в струмені дивовижне бачення. Збулося пророкування. Нарцис помер від любові до себе. А на березі струмка виросла квітка зі сліпуче білими пелюстками. Люди назвали її ім'ям юнака». У всіх легендах цю ніжну квітку зв'язують із водою. Так, у Китаї його називають квіткою водяного бога. Тут дарують нарциси, коли хочуть віддячити людини за доброту. Нарцис, як і гіацинт має сильний аромат.
Тюльпан[]
Свою назву квітка одержала від перського слова «тюрбан». І дійсно, за формою він нагадує своєрідний головний убір. (Показ картинки із зображенням людини в тюрбані). Батьківщина його - Туреччина. Звідти його привезли й стали вирощувати в інших країнах. Квітки тюльпана найчастіше червоні або жовті, але бувають білі, зеленуваті й темні, майже чорні. Бувають і строкато пофарбовані. Аромат тюльпанів не занадто сильний. Квітки тюльпанів широко розкриваються на сонце й закриваються вночі й у похмуру погоду. А зараз давайте пограємо.
Дидактична вправа «Знайди слова»[]
Я слова знайду скрізь - И на небі, і у воді, На підлозі, на стелі, На носі й на руці. Ви не чули такого? Не лихо! Зіграємо в слово! Будемо шукати слова на клумбах. Вихователь спонукує дітей називати не тільки імена іменники, але й прикметники, і дієслова. Як багато цікавих і гарних слів ви знайшли на клумбах.
Динамічна пауза «Квіти на клумбах»[]
На підлозі викладаються обручі різних квітів, діти вибирають картинку, перевертають, називають свою квітку й знаходять своє місце в тім обручі-«клумбі», у якому лежить картинка з такою же квіткою. Потім можна запропонувати дітям створити змішану клумбу, але з умовою, щоб на ній «росли» квіти всіх видів.
Весняні квіти радують нас не тільки на клумбах. Їх вирощують спеціально, щоб зрізати й подарувати букет до свята. Адже дуже приємно одержувати в подарунок квіти. А вам доводилося коли-небудь дарувати квіти? Кому? На честь чого? Ваш подарунок порадував радість Як ви це зрозуміли? На жаль, часто люди зривають квіти без нестатку, не замислюючись про те, що зірвана квітка дуже незабаром зав'яне й загине.
Якщо ми зірвемо квіти, Спорожніють всі галявини И не буде краси. Не рвіть, не топчіть, збережете красу! Будемо доглядати за квітами на клумбах. Посадимо ще, інші квіти.
От подивитеся, я принесла насіння. З них виростуть такі квіти. (Показ картинки). Ці квіти називають чорнобривцями або чорнобривцами. На прогулянці ми посіємо їх на вільне місце на клумбах. А зараз виконаємо аплікацію. Наклеїмо на клумби квіти.
Колективна аплікація «Квіти на клумбах»[]
Діти під керівництвом вихователя виконують роботу.
для роботи нам знадобиться —
- картон основа
- вирізане з картону півколо (для кошики)
- фарба – зелена, жовта, чорна
- тонка кольоровий
- нитки
- клей
- трохи пластиліну
- 1. Розфарбовуємо картон зеленою фарбою.
- 2. Розфарбовуємо серединки. Серединку нарциса вирізаємо з лотка для яєць і фарбуємо в жовтий колір. Для каланов розфарбовуємо пінопластовий полушарік в чорний колір (можна замінити чорним пластелін).
- 3. Вирізаємо з кольорового паперу пелюстки квітів. Шість пелюсток для каланов (вона ж Анемон, вона ж ветренніци), п’ять пелюсток для Нарциса, чотири для Ракефет (вона ж Цікломен (с.Вікіпедія))
Вирізаємо листочки.
- 4. У “кошику” робимо по кілька прорізів по краях і внизу. Обмотуємо ниткою кошик по прорізах сначало по вертикалі, потім по горизонталі.
- 5. Приклеюємо кошик на картон-основу. Збираємо букет приклеюючи пелюстки й листочки. Можна прикрасити картинку комашками.
Нитку можна просто наклеїти на кошик смужками.
Конвалія[]
Зовсім мало часу знадобиться для того, щоб з кольорового паперу створити саморобку квітки-первоцвіту, який асоціюється з весною. Проста у виконанні, але дуже мила гілочка конвалії, наклеєна на лист щільного паперу або картону, цілком може стати красивою листівкою.
- 1. Виріжте за запропонованим шаблоном листочок і стебло з паперу зеленого кольору, а для квіточок використовуйте звичайну білу папір.
- 2. Готові квіточки наклейте на стебло на рівній відстані один від одного, а до нижньої частини стебла прикріпіть листок. Якщо ви плануєте зробити на листівці напис, передбачте для цього вільне місце.
Нарциси[]
Серед виробів з паперу на тему первоцвітів нарциси, одні з перших весняних квітів, займають гідне місце. Можна зробити одну квітку, для якого буде потрібно два квадрата тонкого паперу і кружечок з гофрованої жовтого паперу, а при бажанні такими кольорами можна заповнити кошик або вазу.
- 1. Складаємо білий листок навпіл, потім ще раз навпіл. По лініях згину робимо надрізи, але не перерізуємо.
- 2. Накручуємо кожен з пелюсток на олівець, щоб додати їм об'єму. Для одного нарциса потрібно дві заготовки.
- 3. Ставимо олівець в центр гуртка з жовтого паперу і трохи мне, щоб вийшла мереживна серцевина квітки.
- 4. Складаємо заготовки пелюсток в шаховому порядку, склеюємо, а в середину приклеюємо зім'яту сердцевінку. Таких бутонів можна зробити багато, щоб вийшов гарний букетик, який можна оформити у вазу або кошик.
Якщо поекспериментувати з трафаретами, то можна з бутонів, процес створення яких описаний вище, зробити настінне панно. Для цього на вирізаний трафарет наклеюємо бутони.
Техніки аплікації[]
Об'ємні квіти можна робити в техніці орігамі. Такі заготовки можна клеїти на картон, щоб вийшла листівка, або насаджувати на стебло, тобто дріт, обгорнуту зеленої гофрованої папером. Не менш цікаві вироби первоцвітів виходять в техніці квілінгу.
Підведення підсумків[]
- -Отже, наше заняття підійшло до кінця. Чим ми сьогодні займалися?
- -Ви відмінно попрацювали! Всім велике спасибі!