- Мета: скласти зображення з геометричних фігур.
- Завдання
- Навчальні:
- Закріплювати знання дітей про геометричні фігури (коло. прямокутник), про колір (червоний, зелений, жовтий,чорний).
- Закріплювати знання дітей про будову вантажівки (кузов, кабіна, колеса).
- Розвиваючі:
- Розвиток конструктивного мислення - зібрати з частин ціле;
- Розвиток моторики рук;
- Розвиток діалогічного мовлення;
- Поповнення словникового запасу дітей.
- Виховні:
- Виховувати інтерес до аплікації;
- Виховувати акуратність при роботі з клеєм.
Обладнання: заготовка зі щільного паперу - основа для аплікації, клей-олівець, заготовки деталей вантажівки в табличках для кожної дитини, ножиці, серветка, клейонка на робочий стіл для намазування деталей клеєм, гуаш, пензлі, вода.
Прийоми аплікації: вирізання елементів аплікації, намазування клею, наклеювання фігурок за зразком, створення композиції.
Підготовка до заняття[]
Попросити дітей принести на заняття улюблену машинку; роздрукувати деталі вантажівки для кожного малюка.
Хід заняття[]
Організаційний момент[]
- Добрий день, діти! Сьогодні ми з вами зібралися, щоб поговорити і зобразити... Як ви думаєте, що?
- Давайте спробуємо відгадати.
- Чотири колеса,
- Гумові шини,
- Мотор і гальма...
- Та що це? (Машина)
- (Якщо діти не можуть відповісти, можна попросити згадати домашнє завдання — діти повинні були принести машинки)
- - Правильно! Молодці!
Цілепокладання.[]
- -Мета нашого заняття - навчитися складати зображення машини з геометричних фігур.
Основна частина[]
- 1.перевірка домашнього завдання.
-На заняття я вас попросила принести улюблену машинку. Подивіться на машинки один одного. Які вони всі різні! У Вови - легковий автомобіль, у Ліди - пожежна машина, у Саші - трактор...
- 2.знайомство з складовими частинами вантажівки.
Машин багато. А про яку машину ми сьогодні поговоримо, вам належить вгадати.
- Молодці! Але ось знову невдача. Кіт перекинув вантажівку. Машина зламалася. Подивіться, ось кабіна, от кузов, а ось колеса.
(Вихователь показує частини машини)
-Давайте ще раз назвемо деталі машини. Перед вами лежать заготовки з кольорового паперу. Я буду називати деталі, а ви вибирайте відповідну заготовку.
- Молодці! Впоралися із завданням.
- 3. Закріплення поняття «колір предмета».
Діти, скажіть, якого кольору кожна деталь? (Вихователь просить однієї дитини проговорити колір кабіни, кузова, коліс)
- 4. Закріплення знань про геометричні фігури.
-А тепер поговоримо про форму кузова і коліс. Візьміть в руці заготівлю кузова, подивіться уважно і скажіть, на яку фігуру він схожий (прямокутник), а коліщата (коло)?
- Кіт зламав вантажівку. Ми повинні його відремонтувати. Зараз кожний з вас стане складальником автомобіля. Але тільки збирати його ви будете на листочках.
Практична частина заняття[]
Вам потрібно з'єднати всі деталі машини з допомогою клею. Але спочатку потренуємося. Я буду з'єднувати деталі на дошці, а ви у себе на листочках. (Після тренування вихователь просить дітей наклеїти деталі на листочок за зразком)
На наших заготовлених листочках всі ви можете побачити дорогу серед поля, якою їхатиме наша вантажівка. Також ви отримали деталі, що їх розкидав котик. Роздивіться уважно елементи аплікації. Давайте охайно ножицями виріжемо кожен свої деталі машини.
Спробуємо відремонтувати автомобіль так, як від виглядав до поломки.
Прикрасимо аплікацію тими елементами, що ми раніше вчилися малювати. Намалюємо гуашшю сонечко і дерева обабіч дороги біля вантажівки. Хто бажає, може елементи пейзажу також вирізати з цупкого кольорового паперу і наклеювати на аплікацію.
Підведення підсумків[]
- -Отже, наше заняття підійшло до кінця. Чим ми сьогодні займалися?
- -Ви відмінно попрацювали! Всім велике спасибі!